Majorka samochodem. Wideo

Majorka samochodem. Wideo

27 lutego 2019 0 przez Adrenaline

Na Majorce łącznie spędziliśmy kilkanaście dni, ale tylko jeden poświęciliśmy na samochodową wycieczkę. Jeśli zmusicie się do porannej pobudki, w ciągu kilkunastu godzin śmiało zobaczycie najciekawsze miejsca na wyspie. Majorka samochodem w jeden dzień jest na pewno doskonałą odskocznią od gorącej plaży i drinków z palemkami.

CO ZOBACZYĆ

Wyspa jest mocno zróżnicowana, więc zobaczycie wszystko. Znajdują się tu piękne mariny, kanały wbijające się w skalisty ląd, albo szerokie, piaszczyste nadmorskie promenady. Majorka to także niezbadane i nieodkryte, dzikie tereny, kilometry górskich ścieżek i odosobnionych samotni. Każdy z Was znajdzie tu na pewno coś dla siebie. Oto Majorka samochodem. W jeden dzień.

Cała wycieczka zajęła łącznie kilkanaście godzin, ale nie było nawet chwili na nudy. Wyspa jest zupełnie inna na południu, inna na wschodzie i całkowicie odmienna na północy. O ile południowa część Majorki to typowe, turystyczne kurorty, o tyle północ przyciąga już zupełnie innymi klimatami. Znajdziecie tam kolorowe, klimatyczne zakamarki, ale także schowane w głębi skalistych wąwozów, dziewicze polany czy kamienne „patelnie”.

KOMFORT PODRÓŻOWANIA

Majorka jest przyjazna dla podróżujących samochodem. Nie podziewajcie się szerokich i luksusowych autostrad, ale jakość dróg prowadzących dookoła wyspy jest wystarczająca na komfortowe podróżowanie. Zresztą nie o komfort tu chodzi, a o wrażenia i to, co pozostanie w Waszych głowach. Jedno jest pewne. Jeśli do tej pory Majorkę wyobrażaliście sobie jako wyspę pełną głośnej muzyki i wędrujących z piwem w dłoni turystów, to ten obraz się zmieni. Oczywiście pod warunkiem, że dotrzecie tam, gdzie przemysł turystyczny jeszcze się nie zadomowił. A takie miejsca znajdziecie przede wszystkim na północy i wschodzie wyspy.

REKLAMA


ZOBACZ TAKŻE: