Drag queen show na Koh Samui

Drag queen show na Koh Samui

20 lutego 2019 0 przez Adrenaline

Drag queen show to jedna z najbardziej popularnych, ale także kontrowersyjnych form rozrywki, na którą natraficie w większości miast w Tajlandii. Także na wyspie Koh Samui  bez wątpienia zaczepią Was hostessy (albo hostessi raczej, jeśli tak można powiedzieć), namawiając na wizytę w klubie drag queen. Czy warto?

Zawsze wychodzę z założenia, że jeśli coś na świecie istnieje, to warto to zobaczyć i ocenić na podstawie własnych doświadczeń. No więc trafiłem także na drag queen show w tętniącym życiem centrum Koh Samui, niedaleko plaży Chaweng.

REKLAMA

GDZIE ZNALEŹĆ

Trafić tam nie jest trudno, wystarczy przejść się główną ulicą. Nie można nie zauważyć ubranych w błyszczące suknie naganiaczy. Od razu rozwiewam jeden z mitów – drag queen show nie ma ABSOLUTNIE żadnego podtekstu seksualnego. To nie jest dom publiczny, salon erotycznego masażu. Nikt Was tam nie zgwałci i nie będzie nachalnie proponował usług erotycznych. Drag queen show to z założenia rewia, tyle, że trochę inna.

Nasz show odbył się w położonym w samym centrum miasta Starz Cabaret. Front budynku rozświetlono kolorowym neonem, którego nie można nie zauważyć. Wejście znajduje się z boku, w małej uliczce. Pokazy rozpoczynają się o określonych porach, warto więc wcześniej sprawdzić harmonogram.

CO ZOBACZYCIE

Sami (bo to przecież mężczyźni) drag queen uważają się za prawdziwych artystów i  jeśli będziecie mieli okazję z nimi porozmawiać, tak ich traktujcie. Z szacunkiem, jakiego oczekują. Ot, taka robota. Fakt – większość z nich to osoby o orientacji homoseksualnej, ale nie wszyscy. Dla niektórych to po prostu sposób na życie, więc nie zakładajcie nieomylności stereotypu faceta przebierającego się za kobiety.

Drag Queen Show Ko Samui

Sama rewia trwa około 40-50 minut. Na scenie występują w tym czasie miedzy innymi Tina Turner, Marylin Monroe, Whitney Houston i Britney Spears. Na drewnianych ławkach siedzi obok nas kilkanaście osób, między innymi rodziny z kilkunastoletnimi dzieciakami.

Nie oceniam kunsztu wokalnego, bo w niektórych przypadkach było lepiej, w innych gorzej, ale nie o czystość wokalu w tym wszystkich chodzi. O ile wchodziłem tam niekoniecznie przekonany o słuszności wyboru, o tyle wychodząc byłem pewien, że warto było to zobaczyć.

ILE TO KOSZTUJE

Wejście na drag queen show jest bezpłatne. Bezpłatne w pewnym sensie, bo na miejscu, pomiędzy ławkami kursują kelnerzy, którzy podają kartę z drinkami i soft napojami. Oglądasz – masz obowiązek zamówić. Ceny są jednak bardzo rozsądne – wyższe od tych na ulicy, ale na europejskie warunki wciąż w pełni akceptowalne. Drink, piwo albo zwykły napój to koszt w granicach 15-20 PLN. W zamian dostajecie prawie godzinę dobrej zabawy.

REKLAMA

WARTO WIEDZIEĆ

  • pierwsze wzmianki o drag queen pojawiły się już w XVI wieku
  • przed laty w Anglii i Chinach kobiety nie miały prawa występować na scenie, więc ich role przejmowali przebrani mężczyźni
  • na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych wprowadzono Hollywood Motion Picture Production Code, który miał zapobiegać „perwersji” w kinie. Na jego mocy zakazano wcielania się w aktorów płci przeciwnej
  • w czasie drugiej wojny światowej drag queen shows organizowano w miejscach stacjonowania amerykańskich żołnierzy. Miały formie kabaretu i służyły zapewnieniu rozrywki na froncie
  • pierwszą stałą rewią drag queen była Jewel Box Revue, której członkowie występowali w Stanach Zjednoczonych przed blisko 30 lat. Przedstawienia początkowo organizowano w Miami na Florydzie w gejowskim klubie Jewel Box
  • rewie drag queen zazwyczaj wiążą się ze środowiskiem i klubami LGBTQ, ale na całym świecie można je zobaczyć także w hotelach, klubach i restauracjach nie mających związku ze środowiskiem homoseksualnym

📌 LOKALIZACJA NA MAPIE

DRAG QUEEN SHOW. GALERIA


ZOBACZ TAKŻE: