Czy w Azji jest bezpiecznie?  Q&A #1

Czy w Azji jest bezpiecznie? Q&A #1

12 marca 2020 0 przez Adrenaline

To jednio z pytań, które zadajecie najczęściej. Czy w Azji jest bezpiecznie? W sumie to nawet nie jestem zdziwiony, że o to pytacie. No bo Azja, wiadomo – to miejsce z zupełnie inną kulturą, tradycjami i postrzeganiem wartości. Takie miejsce, którego przeciętny Europejczyk nie zna, albo ma o nim bardzo rozmytą opinię.

Q&A jest dla tych, którzy wciąż pytają. I dobrze, bo lepiej pięć razy zapytać, niż raz pójść w złą stronę. Nie dlatego, że odkrywanie nieznanego jest złe – wręcz przeciwnie – ale dlatego, że czasem można w sten sposób zmarnować sporo czasu. Podczas podróży tego czasu zazwyczaj jest niewiele albo za mało, więc wiedza może być bezcenna.

W tym odcinku Q&A odpowiadam na kilka pytań, nie tylko na to dotyczące bezpieczeństwa.

REKLAMA

Z Q&A #1 DOWIECIE SIĘ MIĘDZY INNYMI:

  • skąd wziął się pomysł na tak długi wyjazd
  • dlaczego wybraliśmy Bangkok
  • czy street food jest bezpieczny
  • czego nie przywozić do Tajlandii

Ponieważ pytań przysłaliście całą masę, Q&A podzieliłem na 3 odcinki, które znajdziecie tu, na blogu, oraz na kanale na YouTube. Jeśli macie inne pytania dotyczące nie tylko Tajlandii, ale również Wietnamu czy Kambodży, śmiało piszcie. O tych krajach wiadomo znacznie mniej, niż o super turystycznej Tajlandii, więc jeśli mogę rozwiać jakiekolwiek wątpliwości, to zrobię to z wielką przyjemnością.

Przy okazji – Wietnam i Kambodża to zupełnie inna liga. Tylko wiecie, co jest niesamowite? Że do dziś nie mogę ogarnąć, czy wyższa, czy niższa! Z jednej strony wydaje się, że po przekroczeniu granicy cofamy się o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat (szczególnie w Kambodży), ale z drugiej, z punktu widzenia podróżnika – odkrywcy, to prawdziwy raj i miejsca znacznie ciekawsze od Tajlandii. Taki paradoks. No ale życzyłbym sobie, żebyśmy mieli tylko takie dylematy w życiu. Szczególnie dzisiaj, kiedy podróżowanie jest tylko ideą tlącą się w głowie. Tak odległą, jak słodkie pomarańcze w czasach komuny…

Nie zapomnijcie o polubieniu mediów społecznościowych Peaceful Adrenaline:

REKLAMA

ZOBACZ VLOGI Z DALEKIEJ AZJI

WYBIERACIE SIĘ DO TAJLANDII? SPRAWDŹCIE NASZĄ GRUPĘ


ZOBACZ TAKŻE: