Z lotniska Karstrup do Kopenhagi

Z lotniska Karstrup do Kopenhagi

22 maja 2018 0 przez Adrenaline

Jak dostać się z lotniska Karstrup do Kopenhagi? Lotnisko Kastrup jest największym portem w krajach nordyckich, obsługującym rocznie blisko 30 milionów pasażerów. Ale Duńczycy udowodnili, ze nawet moloch może być przyjazny i sprawiać wrażenie przytulnego.

Sprawna organizacja, intuicyjna komunikacja i generalnie miło, fajnie i przyjemnie. No ale lotnisko to tylko przystanek na drodze do Kopenhagi, więc nie ma co się nad nim zbyt długo rozwodzić.

REKLAMA

Jakie pytania najczęściej pojawiają się w komentarzach? Żadna tajemnica – jak najsprawniej i najtaniej dotrzeć z lotniska do miasta. W Kopenhadze odpowiedź jest prosta. Bo i rozwiązanie jest wyjątkowo nieskomplikowane. Zresztą na większości dużych lotnisk transport nie stanowi zbyt wielkiego wyzwania, jednak w stolicy Danii temat jest uproszczony do granic możliwości.

LĄDUJEMY W KOPENHADZE

Po odbiorze bagażu i wyjściu przez bramki kierujcie się przed siebie za tablicami informacyjnymi z napisem „METRO”. Dalej, po prawej stronie znajdziecie kasy biletowe (automatyczne). Wpisujecie nazwę stacji lub wybieracie ją widocznej na ekranie listy. Centrum Kopenhagi to stacja Kongens Nytorv lub dalsza, Norreport. Z lotniska odjeżdża jedna linia, M2 (żółta), wiec pomylić się nie można.

Bilet kosztuje 36 koron (czyli około 20 PLN), płatność kartą lub gotówką. Z biletem w dłoni kierujecie się dalej wzdłuż znaków „METRO” i za chwilę jesteście już na peronie.

Bilet z lotniska Karstrup do Kopenhagi jest ważny na 3 strefy, później, aby poruszać się po mieście wystarczy bilet dwustrefowy. Ważne – te bilety obowiązują nie tylko w metrze, ale także w autobusach i pociągach. Ten 3-strefowy jest ważny półtorej godziny, drugi godzinę i 15 minut. W tym czasie możecie wsiadać i wysiadać ile wlezie. Istotne, aby ostatni segment podróży rozpocząć przed upływem ważności biletu.

Witaj Kopenhago, teraz czas na to, żeby lepiej Cię poznać. Może zacząć od Nyhavn?

REKLAMA


ZOBACZ TAKŻE: