Zachodnia Kreta. Laguny, wąwozy i lasy palmowe

Zachodnia Kreta. Laguny, wąwozy i lasy palmowe

9 marca 2024 Wyłączono przez Adrenaline

Kreta kojarzy się Wam przede wszystkim z turystycznymi miejscowościami i wakacjami all-inclusive? Nic bardziej mylnego. Ta grecka wyspa chowa setki ukrytych skarbów, do których dotrzemy bocznymi ścieżkami.

  • zachodnia część Krety to między innymi najsłynniejsze w Europie laguny z turkusową wodą
  • Chania oraz Rethymno szczycą się potężnymi weneckimi nabrzeżami i superklimatycznymi starówkami pełnymi świateł, kamiennych ścieżek i zakamarków
REKLAMA

Kreta jest piątą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym (po Sycylii, Sardynii, Cyprze i Korsyce) i największą wyspą należącą do Grecji. Jej zwiedzanie trzeba rozłożyć na kilka etapów, dlatego nasze wyprawy podzieliliśmy na zachodnią i wschodnią część Krety.

Na zachodzie znajdują się najsłynniejsze laguny w Europie, czyli słynące z turkusowej wody i cudownych widoków Elafonisi oraz Balos. Także w tej części wyspy znajduje się magiczny Palm Forest z ukrytą przy ujściu rzeki plażą Preveli. Zachodnia część wyspy jest również pełna malowniczych wąwozów ze schowanymi między skałami kościołami i kolorowych wiosek z których czas zatrzymał się przed dziesiątkami lat.

Nasza wyprawa na zachód Krety to połączenie odpoczynku, wieczorów na przeuroczej, greckiej starówce, spacerów po weneckich nabrzeżach i odkrywania skarbów stworzonych przez naturę. Na pewno nie zabraknie wrażeń i pozytywnej energii!

Jeśli zainteresował Cię jeden z harmonogramów naszych wypraw, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Napisz do nas w Messengerze

Zachodnia Kreta. Galeria zdjęć


ZOBACZ TAKŻE: