Wybrzeże Portugali i klimat Marakeszu

Wybrzeże Portugali i klimat Marakeszu

9 marca 2024 Wyłączono przez Adrenaline

Na południu Portugalii na każdym kroku widać wpływy kultury, która przed laty przybyła tu z północnej części Afryki. Jednak dopiero wizyta w Marakeszu pozwala na odkrycie pełni smaków, zapachów i kolorów orientu.

  • z nami zobaczysz Portugalię i Maroko w czasie jednej wyprawy
  • w Marakeszu zamieszkamy w jednym z klasycznych riadów nieopodal tętniącego życiem centralnego placu
  • w Algarve odkryjemy najpiękniejsze widoki na całym wybrzeżu Europy
REKLAMA

Algarve to prawdziwa europejska perełka dla miłośników pięknych widoków i dzikiej natury. Nigdzie w Europie nie ma tak cudownych widoków, barwnych klifów i urzekających zatoczek. Ten region to także przedsmak orientalnego klimatu – znajdziecie tu kolorowe mozaiki na podłogach i ścianach lokalnych budynków, charakterystyczne „kominy” w kształcie minaretów, czy wreszcie zapach przypraw, które przywędrowały z afrykańskiego wybrzeża Atlantyku.

Nasz przedłużony scenariusz wyprawy do Algarve łączy oba kontynenty. Po krótkim zwiedzaniu okolic Faro na trzy doby przeniesiemy się w świat marokańskich dźwięków, zapachów, zaklinaczy węży, barwnych straganów i klimatów wąskich uliczek mediny Marakeszu, które zachwycą Was niepowtarzalnym urokiem.

Ostatnie dni wyjazdu spędzimy znów w portugalskim Algarve, ale tym razem przeniesiemy się na południowo-zachodni kraniec Europy. Zobaczymy przepiękne, kolorowe miasteczka, odwiedzimy najcudowniejsze plaże w Europie i wybierzemy się na trekking wzdłuż niesamowitych, pomarańczowych klifów wiszących nad bezkresem wody. A wieczorem… będziemy odkrywać rozrywkowe uliczki królowej Algarve – malowniczej Albufeiry.

Jeśli zainteresował Cię jeden z harmonogramów naszych wypraw albo skontaktuj się z nami za pośrednictwem social mediów. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Napisz do nas w Messengerze

Algarve i Marakesz. Galeria zdjęć


ZOBACZ TAKŻE: