Sylwester w Bangkoku. To wciąga

Sylwester w Bangkoku. To wciąga

5 stycznia 2020 0 przez Adrenaline

W tym mieście na brak opcji nie można narzekać. Sylwester w Bangkoku to punkt na listach ‘to do’ wielu podróżników i marzycieli z całego świata.

Nic dziwnego – Bangkok spełnia wszystkie wymogi miejsca idealnego dla noworocznych rozrywek. Od spokojnych barów, restauracji wzdłuż wybrzeża Menam, luksusowych bankietów w sky barach, przez tłumne zgromadzenia z mega pokazami fajerwerków. Na utracie świadomości na Koh San Road kończąc. Dla każdego coś się znajdzie.

Sylwestrową noc chcieliśmy spędzić bez większych sensacji, nie przywiązując się do jednego, konkretnego miejsca. Kusiła wielka impreza w Iconsiam z największym pokazem sztucznych ogni w Bangkoku, koncertami i tysiącami turystów. Albo porównywane do Times Square odliczanie minut w okolicach wielkich centrów handlowych MBK, Siam i One World. Jednak po doświadczeniach z Dubaju, gdzie nowy rok przywitaliśmy na parkingu supermarketu zamiast przy fontannach obok Burj Khalifa, zdecydowaliśmy unikać największych spędów. Przy okazji – widok z parkingu mieliśmy pewnie lepszy niż wielu z tych, którzy wreszcie przepchnęli się na swoje „oficjalne”stanowisko obserwacyjne.

REKLAMA

SYLWESTER W BANGKOKU. OD SZALEŃSTWA DO ZADUMY

Plan „Sylwester w Bangkoku” wyglądał w miarę realnie i wydawało się, że jest do zrobienia. Najpierw atakujemy okolice Khao San, ale tylko po to, żeby coś zjeść i zobaczyć, jak tłumy walą na najbardziej imprezową ulicę w Bangkoku. Później – trochę w ciemno – idziemy do parku Sanam Luang. Wiemy, że Tajowie witają tam nowy rok w sposób super tradycyjny. Nie wiemy tylko, co to oznacza. Idziemy, bo w sylwestrową noc wszędzie są ogromne korki i dzikie tłumy. Kierowcy tuk tuków i taksówek mają swój wieczór żniw, do metra nie da się wcisnąć żyletki, łodzie o tej godzinie już nie pływają.

Jak się skończyła nasza sylwestrowa wędrówka? Kto osiągnął nirwanę? Gdzie i dlaczego ostatecznie wylądowaliśmy? Sprawdźcie koniecznie vloga. Trochę się nachodziliśmy…

TU ZNAJDZIESZ ODWIEDZONE MIEJSCA:

Nie zapomnijcie o polubieniu mediów społecznościowych Peaceful Adrenaline:

REKLAMA

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat wydarzeń, miejsc, atrakcji w Bangkoku, koniecznie dołącz do grupy BANGKOK FORUM. Odpowiadamy na pytania, dzielimy się doświadczeniami i wyszukujemy dla Was miejsc, których nie znajdziecie w przewodnikach!


ZOBACZ TAKŻE: