Chatuchak Market w Bangkoku. Jedziemy na największy bazar na świecie!

Chatuchak Market w Bangkoku. Jedziemy na największy bazar na świecie!

27 listopada 2021 0 przez Adrenaline

Bangkok to ogromne miasto, w którym co chwilę zadziwiają nas kolejne miejsca, ludzie i barwne zakamarki. Nie da się poznać Bangkoku tak po prostu, wpadając tu na kilka dni. My wciąż odkrywaliśmy jego kolejne odsłony, mimo, że spędziliśmy w tym mieście kilka miesięcy.

Chatuchak Market jest największym bazarem na świecie. Wtedy, kiedy nie obowiązywały jeszcze pandemiczne obostrzenia, w każdą sobotę i niedzielę odwiedzało go ćwierć miliona ludzi! Jest pełen kolorów, zapachów i ukrytych alejek, którymi można spacerować godzinami. I nigdy się nie znudzi.

REKLAMA

Nie znudzi się pod warunkiem, że lubicie takie miejsca. Bo Chatuchak może być też męczący, za głośny i plastikowy. Kwestia tego, jak na to miejsce spojrzycie. Jeśli chcecie go poznać, bo jest częścią codziennego życia ludzi z Bangkoku, to nie będziecie zawiedzeni. Jeśli jednak wolicie bardziej „ekskluzywne” miejsca, pojedźcie raczej do centrum MBK czy innych, bardziej „zachodnich” centrów handlowych.

Dziś Chatuchak Market jest otwarty tylko częściowo, obowiązują tu spore ograniczenia i nie ma tego charakterystycznego hałasu, gwaru i tłumów przeciskających się pomiędzy stoiskami. Bazar, po pandemicznej rewolucji, został na nowo otwarty, ale dostępne są tylko jego fragmenty. Zobaczcie więc, jak wyglądał wtedy, kiedy życie toczyło się jeszcze w miarę normalnym rytmem. Może przy okazji Waszej kolejnej wizyty w stolicy Tajlandii będzie już tak samo?


ZOBACZ TAKŻE: