China Town w Bangkoku. Raj dla smakoszy

China Town w Bangkoku. Raj dla smakoszy

12 marca 2019 0 przez Adrenaline

Bangkok jest pełen kolorowych zakątków, ale China Town zdecydowanie wysuwa się na czoło klasyfikacji miejsc, które trzeba zobaczyć. Jeśli macie za sobą męczący dzień, obeszliście leżącego Buddę, wspięliście się po schodach świątyni Wat Arun i obeszliście wszystkie zakamarki kompleksu pałacowego, wieczorem bez zastanowienia poszukajcie transportu do chińskiej dzielnicy.

China Town w Bangkoku to tętniący życiem dystrykt, który nabiera barw i eksploduje energią. Ożywa, kiedy słońce zaczyna chować się po drugiej stronie rzeki Menam. Setki neonów, ulicznych straganów, małych i dużych restauracji oraz ulicznych straganów. Można tu kupić i zjeść wszystko, co najlepsze w Tajlandii.

REKLAMA

CHINA TOWN W BANGKOKU. JAK SIĘ DOSTAĆ

China Town, a właściwie główna część dzielnicy, skupiona jest wzdłuż Yaowarat Road. Od tej arterii odchodzą wąskie uliczki prowadzące na północ i południe. Można, a nawet należy się w nie zagłębić. Do China Town dostaniecie się:

  • taksówką / Grabem / tuk tukiem
  • autobusem (sprawdźcie sieć połączeń) – koszt 1.50 – 2.00 PLN z większości lokalizacji w Bangkoku
  • łodzią (stacje Rachawongse i Si Phraya) – koszt około 2.00 – 3.00 PLN z większości lokalizacji w Bangkoku
  • metrem – MRT do stacji Hua Lamphong, następnie spacer około 10-15 minut

📌 CHINA TOWN W BANGKOKU. LOKALIZACJA

CO ZOBACZYĆ

Yaowarat Road to pełna świateł i gęstego ulicznego ruchu ulica, od której w obu kierunkach odchodzą małe, wąskie odnogi. Oczywiście z niezliczoną liczbą barów i niewielkich restauracji. Na południowym wschodzie Yaowarat Road granicę China Town wyznacza charakterystyczny posąg Złotego Buddy.

Niedaleko od głównej arterii China Town znajdziecie także Pak Khlong Talat – Flower Market. Na północno-zachodnim krańcu Yaowarat Road należy skręcić w lewo w Chakkraphet Road (przy kawiarni Starbucks), a później w prawo przed miejskim parkiem. Po drodze miniecie pomnik Króla Ramy I i za chwilę znajdziecie ciągnący się przez kilkaset metrów targ kwiatowy. Pak Khlong Talat zaczyna swoją działalność wieczorem, kiedy większość innych straganów powoli się zamyka. Najlepsza pora na odwiedzenie tego miejsca to sam środek nocy, ale już około 20:00 – 21:00 zaczyna tu być ciekawie.


ZOBACZ TAKŻE: