R-Link, czyli multimedialne Renault

R-Link, czyli multimedialne Renault

20 grudnia 2011 0 przez Adrenaline

Producenci samochodów ruszyli do wyścigu o high-endowego klienta. Po informacji o prowadzonych przez Audi testach związanych z użytkowaniem technologii LTE, Renault ogłasza cudo określane jako R-Link.

R-Link to nic innego jak tablet z dobrze znanym ekranem dotykowym, który będzie wyposażeniem przyszłych modeli francuskiego producenta. R-Link został wyposażony w spory, bo 18-centymetrowy ekran, a sterowanie będzie odbywało się za pomocą przycisków umieszczonych na kierownicy.

System nie będzie zamknięty, Renault umożliwi bowiem dostęp do dodatkowych aplikacji w ramach usługi R-Link Store. Na początek takich aplikacji będzie około pięćdziesięciu, znaczna część znana jest już użytkownikom smart fonów czy coraz bardziej popularnych tabletów. Na początek R-Link znajdzie się w wyposażeniu ZOE i Nowego Clio. W miarę upływu czasu, urządzenie montowane ma być we wszystkich samochodach Renault.

Multimedialny tablet ma połączyć w sobie funkcjonalności wielu rządzeń, także nawigacji samochodowej. Oczywiście sprawą oczywistą jest dostęp do Internetu oraz wykorzystanie R-Link jako samochodowego centrum multimedialnego. Szczególnie to ostatnie wydaje się być interesujące – wszak podczas 2-godzinnej podróży z jednego końca Warszawy na drugi, kierowca coś ze sobą musi zrobić…