SKY BAR. KAC VEGAS W BANGKOKU

SKY BAR. KAC VEGAS W BANGKOKU

W Bangkoku jest wiele miejsc, które trzeba zobaczyć. Ale kilka lat temu na mapie stolicy Tajlandii pojawiła się zupełnie nowa atrakcja turystyczna. Pamiętacie poranek, który zastał nieświadomych absolutnie niczego Phila, Alana, Stu i Doug’a w barze na szczycie wieżowca? Mam na myśli początek przygód bohaterów kultowego Kac Vegas w Bangkoku. Ten wieżowiec to hotel Lebua at State Tower, który leży na południu miasta.

Lebua at State Tower Bangkok - Kac Vegas

Słynna scena, w której bohaterowie filmy siedzą na schodach zdezorientowani (i totalnie skacowani), była kręcona w Sky Barze, który jest jednym z najwyżej położonych otwartych barów na świecie. Znajduje się na 63 piętrze hotelu Lebua i jest dostępny dla każdego, kto ma kilkanaście dolarów i ochotę na drinka w chmurach.

GDZIE ZNALEŹĆ

Hotel Lebua at State Tower leży w południowej części Bangkoku, niedaleko jednej z największych przystani, Sathon Pier, z której odpływają i do której przypływają łodzie będące częścią systemu miejskiej komunikacji Bangkoku. Ponieważ bar otwiera swoje drzwi o godzinie 18:00, łodzią raczej do niego nie dopłyniecie, a już na pewno nie wrócicie. Łodzie kursują bowiem do zachodu słońca.

Lebua at State Tower Bangkok

Obok Sathon Pier znajduje się także stacja metra Saphan Taksin, do której dojedziecie Silom Line. Jeśli w okolicach Waszego hotelu nie ma naziemnej kolejki, pozostaje taksówka, Uber lub Tuk Tuk. Każdy kierowca wie, gdzie stoi hotel Lebua.

DOSTĘP DO BARU

Sky Bar jest otwarty od 18:00 do 1:00. Pierwszeństwo wjazdu na 63 piętro mają hotelowi goście, klienci z zewnątrz korzystają z osobnych wind. Porządku pilnują pracownicy hotelu, którzy z uśmiechem na twarzy wskażą Wam odpowiednią kolejkę. Warto pojawić się w recepcji chwilę przed 18:00, później w kolejce zazwyczaj stoi kilkanaście lub newet kilkadziesiąt osób. Ponieważ my mieszkaliśmy w hotelu przez kilka dni, dojeżdżaliśmy na górę osobną windą, bez stania w kolejce.

MENU I CENY

Główną atrakcją, serwowaną przez barmanów ze Sky Baru jest Hangovertini. To drink, który w menu pojawił się już po tym, jak hotel Lebua zasłynął ze zdjęć do Hangover II. To mieszanka Whisky, zielonej herbaty, soku jabłkowego i kilku innych składników. Hangovertini kosztuje około 70 PLN, więc tanie nie jest. Ale raz w życiu można zaszaleć. Bądźcie pewni, że już na górze ulegniecie magii miejsca i zapierających dech w piersiach widoków.

Ale bar zobaczycie także bez „spożycia”. Nikt nie będzie robił problemów, jeśli po prostu pokręcicie się po dachu hotelu i zrobicie kilka zdjęć. Jak wspominałem, Sky Bar to także atrakcja turystyczna, więc jego pracownicy są przyzwyczajeni do wycieczek z telefonami.

DRESS CODE

Oficjalny informator wskazuje smart casual jako strój odpowiedni do wizyty w Sky Barze. Oznacza to w skrócie, że odpadają krótkie spodenki, poszarpane T-shirty, klapki, japonki i sandały. Trzeba wyglądać schludnie, inaczej możecie zakończyć wizytę już na parterze.

HANGOVERTINI

 • Scotch Whisky 30 ml.
 • Zen Green Tea Liquor 30 ml.
 • Sok z zielonych jabłek 30 ml.
 • Martini Rosso 8.5 ml.
 • Miód z rozmarynem 5.6 ml.
 • Gałązka świeżego rozmarynu


Lebua at State Tower Bangkok - Kac Vegas Lebua at State Tower Bangkok - Kac Vegas Lebua at State Tower Bangkok - Kac Vegas Lebua at State Tower Bangkok - Kac Vegas Lebua at State Tower Bangkok - Kac Vegas Lebua at State Tower Bangkok - Kac Vegas 


ZOBACZ TAKŻE:

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram


5 thoughts on “SKY BAR. KAC VEGAS W BANGKOKU”

 • Super artykuł. Dzięki 🙂 Czy jest tam też sky basen? Bardziej kręci mnie korzystanie z podniebnego basenu ( najlepiej czynnego 24h) niż skyAlko, choć do hotelu LST udam się choćby dla zaliczenia miejsca.
  Cały czas szukam w BKK właściwego hotelu na ostatnią noc w TH. Chciałbym więc mieć w pokoju duże okna z widokiem na rzekę, widok najlepiej z 25 piętra, Sky basen i Żonkę obok 🙂

  • Niesety sky basenu tam nie ma. Basen w Lebua jest na poziomie restauracji śniadaniowej, czyli bez widoku absolutnie żadnego… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rusz głową, zanim dodasz komentarz: *