Qatar Airlines – pierwszy lot dla zaszczepionych

Qatar Airlines – pierwszy lot dla zaszczepionych

8 kwietnia 2021 0 przez Adrenaline

Qatar Airlines organizuje pierwszy lot dla zaszczepionych pasażerów. Rejs QR6421 wystartował z lotniska Hamad International Airport i wylądował po trzech godzinach… w tym samym porcie.

Dane z serwisu FlightRadar24 pokazują, że samolot Qatar Airlines skierował się najpierw na wschód, przez terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Później przeleciał wzdłuż terytorium Omanu, by następnie wrócić na lotnisko w stolicy własnego kraju.  

REKLAMA

Zaszczepieni byli nie tylko pasażerowie, ale także cała załoga – zarówno piloci jak i obsługa. Całe zamieszanie miało oczywiście wymiar czysto marketingowy. Jak informuje Qatar Airlines, w ten sposób udało się pokazać, że linia lotnicza jest gotowa na wdrożenie nowych zasad bezpieczeństwa.

Jakie to ma znaczenie dla nas, pasażerów? Właściwie żadne. Qatar zrobił to, ponieważ wcześniej inne linie lotnicze z rejonu zatoki wprowadziły szeroki program szczepień swoich pracowników. A ponieważ marketingowcy dbają przede wszystkim o wizerunek marki, katarskie linie nie mogły zostać w tyle.

Qatar Airlines lot dla zaszczepionych

Świadczy o tym zresztą ciąg dalszy wypowiedzi szefów Qatar Airlines, szeroko cytowanych w światowych mediach. Pozwólcie, że oszczędzę Wam tego korporacyjnego bla bla bla, bo nie wnosi ono nic nowego do tematu dostępności lotów pasażerskich.

Warto tylko dodać, że Katar jest na brytyjskiej „czerwonej liście” krajów, które objęte zostały rygorystyczną kwarantanną. Po przylocie z Kataru wymaganych jest 11 dni odosobnienia w hotelu, który kosztuje…1750 funtów od osoby za cały okres.

fot. Qatar Airlines FB

Nie zapomnijcie o polubieniu mediów społecznościowych Peaceful Adrenaline:

REKLAMA


ZOBACZ TAKŻE: