TANZANIA. ATRAKCJE W DAR ES SALAAM

NASZE PROPOZYCJE
“ATRAKCJE DAR ES SALAAM”

 

  • MUZEUM WSI MAKUMBUSHO

Skansen – muzeum,  zbudowane na świeżym powietrzu, prezentuje tradycje szesnastu różnych grup etnicznych zamieszkujących Tanzanię. Codziennie w programie znajdują się pokazy tworzenia rzeźby, produkcji naczyń i tradycyjnego tańca plemiennego. Naszym zdaniem, to jeden z obowiązkowych punktów na turystycznej mapie Dar es Salaam. Po wizycie w muzeum zaprosimy Was na lunch i dalszy ciąg opowieści o kulturze Tanzanii.

CZAS TRWANIA: 4 – 5 godzin
KOSZT: 30 USD

Zawarte w cenie: przewodnik, lunch, napoje, transport z hotelu do muzeum

  • MUZEUM NARODOWE DAR ES SALAAM + OGRÓD BOTANICZNY

Muzeum Narodowe Dar es Salaam położone jest niedaleko ogrodów botanicznych, w bezpośrednim sąsiedztwie targu rybnego oraz przeprawy promowej Kigamboni. Powstało w 1934 roku, ale zostało otwarte dla zwiedzających w 1940. Początkowo było poświęcone pamięci króla Jerzego V, ale 20 lat później dodano kolejne wystawy, które prezentują historię Tanzanii. Ogród botaniczny najpiękniej prezentuje sie latem – od czerwca do sierpnia. Został założony w 1893 roku przez… Niemców i znajduje się niespełna 250 metrów od brzegu oceanu.

CZAS TRWANIA: 5 – 6 godzin
KOSZT: 20 USD

Zawarte w cenie: przewodnik, transport z hotelu do muzeum

  • TRADYCYJNY WIECZÓR

Chcesz skosztować tradycyjnego, tanzańskiego jedzenia? Posłuchać prawdziwej, tanzańskiej muzyki? Zabierzemy Cię na kolację wśród lokalnej społeczności, w miejsca, gdzie toczy się prawdziwe, codzienne życie mieszkańców Dar es Salaam. Skosztujesz gotowanego manioku, zmierzysz się ze „spicy” sosem i dowiesz się, co to jest ugali. A przy okazji czeka Cię świetna zabawa!

CZAS TRWANIA: 3 godziny
KOSZT: 30 USD

Zawarte w cenie: przewodnik, kolacja, napoje (soft lub lokalne piwo), transport z i do hotelu

  • NOC W DAR ES SALAAM

Dar słynie także z barwnego i pełnego energii życia nocnego. Jeśli chcesz przestawić się w tryb „party”, jesteśmy na to gotowi. Zabierzemy Cię do jednego z lokalnych klubów, w których poznasz smak tanzańskiej zabawy oraz tanzańskich drinków. To na pewno będzie niezapomniana noc!

CZAS TRWANIA: od 23:00 do….
KOSZT: 30 USD

Zawarte w cenie: przewodnik, wejście do lokalu, pierwszy drink, transport z i do hotelu

  • DZIEŃ Z PRZEWODNIKIEM

Jeśli masz inne pomysły, albo po prostu chcesz, aby dotrzymać Ci towarzystwa podczas zwiedzania Dar es Salaam, jesteśmy również do dyspozycji. Pomożemy w znalezieniu drogi, dopytamy lokalnych sprzedawców, sprawdzimy, jak złapać taksówkę albo zamówić Ubera. A dodatkowo, zabawimy Ciebie i Twoich przyjaciół rozmową i zasypiemy masą przydatnych informacji.

KOSZT:
35 USD / 4 godziny
50 USD / 8 godzin

Cena nie zawiera kosztu przejazdów pomiędzy punktami.

  • TRANSFER Z LOTNISKA

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zamieszkać w naszym apartamencie, czy wybierzesz dowolny hotel, zorganizujemy odbiór z lotniska, dowieziemy Cię we wskazane miejsce, pomożemy kupić i zainstalować lokalna kartę SIM i wesprzemy w pierwszych chwilach pobytu w Tanzanii tak, żebyś Ty mógł się cieszyć wakacjami.

KOSZT:
35 USD / w jedną stronę max. 3 osoby
10 USD / każda dodatkowa osoba powyżej 3

Zawarte w cenie: przewodnik, transfer do lub z hotelu, pomoc w zakupie i instalacji karty SIM, pomoc w zameldowaniu