TANZANIA. KOLORY ULICY

NASZE PROPOZYCJE
“KOLORY ULICY”

 

  • KIVUKONI FISH MARKET

Największy targ rybny w Dar es Salaam, na którym znajdziecie wszystkie możliwe morskie kreatury, za najniższą ceną w całym mieście. Rybacy sprzedają świeże ryby i owoce morza, ale niecierpliwym oferują także smażone lub grillowane kalmary, ośmiornice, krewetki czy kraby. Część „restauracyjna” otwarta jest w zależności od godziny i jakości połowu.

CZAS TRWANIA: 4 godziny
KOSZT: 30 USD / osoba

Zawarte w cenie: przewodnik, degustacja owoców morza lub ryby, transport z hotelu

  • KARIAKOO MARKET

Kariakoo to największy uliczny market nie tylko w całej Tanzanii, ale także w tej części świata. Praktycznie cała dzielnica została zamieniona w ogromny bazar, który działa 24 godziny na dobę. Można tu znaleźć wszystko – od ubrań, przez elektronikę i meble, na owocach i warzywach kończąc. Ale przede wszystkim znajdziecie tu prawdziwą, afrykańską atmosferę.

CZAS TRWANIA: 4 godziny
KOSZT: 20 USD / osoba

Zawarte w cenie: przewodnik, transport z hotelu

  • MWENGE MARKET

Targ pełen świeżych owoców, nasion i zbóż. Jednak najbardziej słynie z części, w której pracują stolarze ozdabiający wykwintnymi ornamentami drewniane i metalowe meble lub artyści tworzący kolorową biżuterię i malujący obrazy. Na Mwenge możecie zobaczyć na własne oczy, jak powstają artykuły, które chwile później trafią na stoisko.

CZAS TRWANIA: 4 godziny
KOSZT: 20 USD / osoba

Zawarte w cenie: przewodnik, transport z hotelu

  • MASAI MARKET

Dar es Salaam uznawane jest za nowoczesną metropolię, ale jednocześnie miasto jest pełne kontrastów i śladów historii. Na każdym kroku można spotkać tu charakterystycznych przedstawicieli plemienia Masajów, którzy są w Tanzanii grupą szczególnie poważaną. Masajowie słyną miedzy innymi z zamiłowania do sztuki. Ich rękodzieło, a przede wszystkim biżuteria, to afrykańska klasyka, która przyciąga miłośników mody z całego świata. My odwiedzimy jeden z wielu targów, na których Masajowie prezentują swoje wyroby.

CZAS TRWANIA: 4 godziny
KOSZT: 20 USD / osoba

Zawarte w cenie: przewodnik, transport z hotelu